Spotkanie 2

Konsekwentny rodzic - wybór czy konieczność? O pozytywnej dyscyplinie.

Nie lubimy słowa dyscyplina – i słusznie :) Z konsekwencją z kolei w wielu sprawach nam jednak nie po drodze. Czy to właściwe czy nie? Czy dobre dla naszego dziecka czy jednak mu nie służy ? Na ile można odpuszczać dziecku i sobie i jakie są granice niekonsekwencji?

Jeśli słyszałeś o bezstresowym wychowaniu, jeśli masz wątpliwości, czy konsekwencja jest potrzebna i co to znaczy pozytywna dyscyplina, przyjdź koniecznie.

Pamiętaj: podstawowym narzędziem rodzica jest sam rodzic. To nasze hasło i okazuje się być bardzo prawdziwe :)

Po rozmowach i spotkaniach z rodzicami wiem, że to jeden z najbardziej palących rodzicielskich kłopotów. 

Zapraszam 9 listopada w godz. 17-20 do Centrum Edukacji Nowodworska „Biret” Sabina Kwiatkowska w Bydgoszczy, ul. Nowodworska 30.


Prowadzącym przyświeca zasada Konfucjusza:   ”POKAŻ MI, A SIĘ NAUCZĘ”.

Kierują się nią w realizowanych przez siebie warsztatach i są przekonani, że jest to skuteczny sposób sprawowania roli rodzica.  Sami jako rodzice przetestowali ją w praktyce.

AKADEMIA RODZICA  PROWADZONA JEST PRZEZ PRAKTYKÓW EDUKACJI, PEDAGOGIKI  i RODZICIELSTWA.

Poza zawodowymi kompetencjami oboje prowadzący są dumnymi rodzicami dwóch wspaniałych, mądrych, spełniających się życiowo i zawodowo dorosłych już córek.

CZY DROGA DO TEGO CELU BYŁA ŁATWA?

NIE!!

ALE WARTA KAŻDEGO TRUDU.

JAKO RODZICE WSZYSCY MARZYMY, ŻEBY NASZE DZIECI BYŁY MĄDRE , DOBRE I SZCZĘŚLIWE!

JAK TO OSIĄGNĄĆ?

Nie ma jednaj odpowiedzi i złotej recepty.

Jednak warto poszukiwać drogi do tego celu, bo tylko tak możemy zacząć spełniać swoje rodzicielskie marzenia. Tylko tak zadbamy o szczęśliwe dzieciństwo naszych dzieci, które stanowi start w spełnioną dorosłość.

TERAZ TY DOŁĄCZ DO GRONA SPEŁNIAJĄCYCH SIĘ RODZICÓW !

INWESTYCJA W RODZICIELSTWO, TO INWESTYCJA W TWOJE DZIECKO!

TA INWESTYCJA ZAWSZE SIĘ ZWRÓCI!


AKADEMIA RODZICA – WARSZTATY GRUPOWE

Warsztaty kierujemy do rodziców, którzy przeżywają rozterki i problemy, ale również do tych, którzy chcą pełniej i bardziej świadomie realizować swoje rodzicielstwo, chcą dzielić się doświadczeniem z innymi rodzicami i wzajemnie się motywować.

O  wyjątkowości warsztatów decyduje fakt, że pozwalają rozwijać się przez  działanie. Prowadzone metodami aktywnymi dostarczają  nowych narzędzi rodzicielskich, które od razu  można sprawdzić i przetestować.

Warsztaty są wyjątkowe również dlatego, że  stanowią odpowiedź na autentyczne potrzeby i wątpliwości rodziców  zdiagnozowane poprzez ankietę dostępną ON LINE.

WARSZTATY ODBYWAJĄ SIĘ  w max  20 OSOBOWYCH GRUPACH


AKADEMIA RODZICA – SPOTKANIA INDYWIDUALNE

To oferta dla tych wszystkich rodziców, którzy preferują  osobisty kontakt pozwalający na przyjrzenie się indywidualnym potrzebom rodzica i jego dziecka. Ta forma wsparcia rodzica w jego kompetencjach pozwala na sprecyzowanie celu i sposobów jego osiągania. Ta forma również jest efektem rzeczywistego zapotrzebowania rodziców wyrażonego w ankiecie ON LINE

INDYWIDUALNE SPOTKANIA pozwalają również na uzgodnienie dogodnego dla Ciebie terminu, jeśli Twój grafik pęka w szwach.

Spotkania indywidualne zostały tak pomyślane, żeby doświadczać a nie tylko się uczyć. Wykorzystują i oferują narzędzia do pracy z dzieckiem. Spotkania są okazją do dyskusji o rezultatach, ale też  do ciągłego doskonalenia swoich rodzicielskich kompetencji.

 W ramach indywidualnych spotkań  MOŻLIWOŚĆ BIEŻĄCEJ KONSULTACJI Z PROWADZĄCYM!

 INDYWIDUALNE SPOTKANIA  prowadzone są jako :

- jednorazowe konsultacje – 1-1,5 godz

- cykl 8-10 spotkań ( w zależności od potrzeb) – 1- 1,5 godz każde

- jednorazowa konsultacja dla obojga rodziców – 1- 2 godz

- cykl 8-10 spotkań dla obojga rodziców – 1- 2 godz każde


AKADEMIA  RODZICA – GRUPA SPEŁNIAJĄCYCH SIĘ RODZICÓW

WYJĄTKOWA OFERTĄ AKADEMII RODZICA jest grupa wsparcia  dla rodziców w ich codziennym działaniach i potrzebach rodzicielskich.

Przewidziana dla ABSOLWENTÓW AKADEMII RODZICA  jako  spotkania cykliczne pozwalające na dzielenie się tym, co w rodzicielstwie  trudne i budzi wątpliwości. Każdy z nas wie, że narzędzia pozyskane w czasie najlepszego warsztatu czasami zawodzą w wyniku różnych uwarunkowań. Zawodzą, bo brak nam czasu, motywacji, cierpliwości.

GRUPA SPEŁNIAJĄCYCH SIĘ RODZICÓW   umożliwi  dyskusję, wsparcie, modyfikację narzędzi tak, aby były  najskuteczniejsze. Umożliwi  też  podzielenie się  sukcesami i radościami rodzicielskimi. Rodzicielskim rozwojem.

Czasami umożliwi po prostu rozmowę z innymi rodzicami, którzy mają podobne doświadczenia. Zobaczysz, że nie jesteś sam !

Spotkania w ramach GRUPY SPEŁNIAJĄCYCH SIĘ RODZICÓW  przewidziane są w cyklu :

1 spotkanie raz na 4 tygodnie – grupa max 16 osób.   ­

Absolwenci Akademii Rodzica to osoby, które mają za sobą przynajmniej jeden warsztat lub spotkanie indywidualne. 

ODKRYJ SWOJĄ DROGĘ !­­

 

więcej informacji i zapisy na #AkademiaRodzica

Pn Wt Śr Cz Pt So N
3
4
5
6
10
11
12
13
17
18
19
20
24
25
26
27
31